„Шутка“ доби фитнес опрема - Слободен печат
Хроника

„Шутка“ доби фитнес опрема

Спортската опрема ја донираше и ја постави скопската компанија „Аделаид Крешник“.

Скопската компанија „Аделаид Крешник“ на К.П.У. „Скопје“ му донираше фитнес опрема и реквизити за рекреација на отворен простор.

– Ова е уште еден чекор во насока на подобрување на условите на осудените лица и нивно поактивно учество во спортски активности и исполнување на нивното слободно време со корисни содржини, како облик на третман на кои се посветува подеднакво внимание како и на останатите облици на третман на осудените лица за нивна успешна ресоцијализација и социјална адаптација. За брзо време ќе отпочнеме  и со курсеви за компјутерски вештини за осудените лица. За почеток со основни компјутерски вештини, а потоа во зависност од интересот и напредни. Во КПУ затвор „Скопје“, комплетно се реновирани и просториите за посета на адвокати, во соработка со Адвокатска комора на Македонија – изјави Ѓоко Котевски, директор затворот.

.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Слични артикли

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close