Штипскиот затвор се поднови со мебел

Инвестицијата од 300.000 денари за новиот мебел е од Управата за извршување на санкции.

Пристигна новиот мебел за полуотвореното одделение во Затвор-Штип, информира директорот на оваа казнено поправна институција, Мики Тодоров. Во кругот на затворот веќе се пристигнати  30 единечни маси со клупи и 30 комоди за телевизори.

-Тоа значи дека сите простории во полуотвореното одделение ќе бидат со унифециран мебел. Инвестицијата од  300.000 денари за новиот мебел е од Управата за извршување на санкции вели Тодоров.

Тој истакна дека ова е уште еден позитивен пример за подобрување на условите и стандардите за живот на осудените лица. Штипскиот затвор во текот на годинава очекува да се реши проблемот и со Пречистителната станица за отпадни води, проект кој ќе чини околу 15 милиони денари

Прочитајте и...  Приведен Тетовец кој се барал за издржување на 3,5 години затвор

Прочитај повеќе

Јанкуловска е во карантин, допрва ќе се утврдува ризикот за нејзината безбедност во Идризово

Лука Андреев

Приведен Тетовец кој се барал за издржување на 3,5 години затвор

Слободен печат

Тешко повреден мотоциклист во сообраќајка во Велес

Слободен печат

Татко и син зад решетки, одгледувале марихуана во својата викендичка (ВИДЕО)

Дрога и муниција пронајдени во дом на скопјанец, ОЈО бара притвор

Слободен печат

Кумановец ја нападнал девојката во кафуле

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Девојка нападната од 32-годишен маж во Велес

Слободен печат

Девојка од Велес пријавила дека два пати била силувана

Слободен печат

Обид за грабеж во домот на докторот Вело Марковски

Лука Андреев

Турски државјанин преку мобилен телефон украл 11.000 евра

Слободен печат

Полицијата пронајде 65 стебла канабис во Демир Капија, приведени се две лица

Слободен печат

Турски државјанин фалсификувал пасош за да си го продолжи престојот во државава

Слободен печат