1 C
Скопје

Шпанска фудбалерка одби да му оддаде почит на Марадона

Во неделата зад нас видовме разни оддавања почит кон покојната фудбалска легенда Диего Армандо Марадона, но една фудбалерка реши да не го направи тоа.

Паула Дапена која ги брани боите на шпанскиот клуб Виахес Интерјас, протестираше за време на минутата молчење со седење на тревникот.

– Моите тимски колешки ме погледнаа и почнаа да се смеат, бидејќи знаеја дека ќе го направам тоа – рече Дапена. После тоа, таа користеше уште построги изрази и поголеми обвинувања против аргентинската легенда.

Реков дека нема да оддадам почит на едноминутно молчење за силувачите, педофилите, злоставувачите на жени и дека ќе седам на тревникот и ќе го свртам грбот. За да бидете играч, прво мора да бидете човек и да имате некои вредности поголеми од неговите вештини на теренот, а знаеме дека тој имаше спектакуларни фудбалски квалитети – додаде Дапена.

Прочитајте и...  ВИДЕО: „Дерби дела Мадонина“: Ериксен го однесе Интер во полуфиналето на Купот

После тој гест, на овој натпревар нејзината екипа беше поразена со 10:0 од Депортиво Абегонде.

ВИДЕО: Неверојатно, Меси постигна скоро ист гол како Марадона!

Марадона остави само 100.000 долари заштеда, сега почнува војната за неговиот имот

Поврзани вести

Сити со петарда до врвот на табелата во Премиер лигата

Слободен печат

ВИДЕО: „Дерби дела Мадонина“: Ериксен го однесе Интер во полуфиналето на Купот

Слободен печат

Фантастична партија на Димитријевиќ за триумф на Хувентуд

Слободен печат

ВИДЕО: Жешко е на „Дерби дела Мадонина“: Ибрахимовиќ и Лукаку во клинч

Слободен печат

ВИДЕО: Алиоски и Лидс подобри од Њукасл

Слободен печат

ВИДЕО: Голчиште на Барди за триумф на Леванте

Слободен печат

Остави Коментар