6.8 C
Скопје

Tag : диего армандо марадона

Спорт Фудбал

ВИДЕО: Најголемиот успех на Диего Марадона е „наместен“!?

Слободен печат
Прославениот холандски напаѓач Марко ван Бастен изјави дека титулата на Наполи од 1990 година со Диего Армандо Марадона е „наместена“. Холанѓанецот тогаш го носеше дресот...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Навивачите веруваат дека Марадона ја „спаси“ Бока против Ривер!

Слободен печат
Бока јуниорс и Ривер одиграа 1:1 во неделното дерби во рамките од аргентинскиот шампионат, а еден момент од крајот на натпреварот ги натера многумина да...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Аргентинските фанови бараат „правда“ за Диего Марадона

Слободен печат
Аргентинците не мируваат после смртта на Диего Армандо Марадона, еден од најдобрите во историјата на фудбалската игра. Во Буенос Аирес фановите организираа демонстрации пред Обелиск...
Спорт Фудбал

Нови застрашувачки детали за смртта на Диего Марадона!

Слободен печат
Смртта на Диего Армандо Марадона сè уште е една од главните теми во Аргентина, бидејќи истрагата и натаму трае во насока на лекарите кои го...
Останатo Спорт

Спортски настани кои ја одбележаа годината зад нас

Слободен печат
И 2020 година беше обележана со спортски настани, но пандемијата на коронавирусот воглавно „диктираше“ и поради која беа одложени, откажани многу натпреварувања. – Пандемијата на...
Спорт Фудбал

Нема траги од алкохол и дрога, објавен резултатот од токсиколошкиот наод на Марадона!

Слободен печат
Марадона беше тестиран за присуство на наркотични средства и алкохол во неговата крв, но беше откриено застрашувачко откритие. Истрагата за смртта на Диего Марадона продолжува...
Спорт Фудбал

ФОТО: Официјално, го имаме најдобриот тим во историјата на фудбалот!

Слободен печат
Со гласовите на 140 новинари од целиот свет, угледниот „Франс Фудбал“ го избра најдобриот тим во историјата на фудбалот. Имињата се спектакуларни! Во идеалните „Златни...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Момче од Индија му оддаде почит на Марадона како никој друг!

Слободен печат
Диего Армандо Марадона се пресели во вечноста на 25 ноември во неговата родна Аргентина, а помеѓу бројните почести ширум светот – се одвојува една. Тоа...
Спорт Фудбал

Официјално: Наполи ќе игра на стадионот „Диего Армандо Марадона“

Слободен печат
Градските власти во Неапол официјално објавија дека стадионот „Сан Паоло“ во иднина ќе го носи името на аргентинската фудбалска легенда. Диего Армандо Марадона почина во...
Спорт Фудбал

Свештениците се противат на преименувањето на „Сан Паоло“ во Диего Марадона!

Слободен печат
Група свештеници испратиле писмо до наполитанскиот архиепископ Крешенцо Сепе, во кое го молат да се спротивстави на преименувањето на стадионот „Сан Паоло“ во „Диего Армандо...