Шилегов: Граѓаните уште две ипол години ќе се „варат“ во приватните автобуси – Слободен печат
ВестиСкопје

Шилегов: Граѓаните уште две ипол години ќе се „варат“ во приватните автобуси

На денешната прес-конференција на градоначалникот на Град Скопје, Петре Шилегов, на новинарско прашање, дали е запознаен со ситуацијата во автобусите во Скопје, кои немаат клима и дали тој ќе преземе нешто, одговори:

– За жал, концесискиот договор со приватните превозници го имам наследено како градоначалник и тој е во времетраење од пет години, значи остануваат уште две ипол години. Видот, типот и квалитетот на автобусите се определени од претходната градска администрација и ние сме немоќни во тој поглед – одговори Шилегов.

Тој дополни дека од Град Скопје се грижат за автобусите на ЈСП, кои се под нивна директна ингеренција секогаш да бидат климатизирани.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close