Шарапова е се поблиску до пензија: Не знам дали идната година ќе играм во Мелбурн

Русинката Марија Шарапова е елиминирана во првото коло на Аватралија Опен од Дона Векиќ (6:3, 6:4).

Шарапова во Мелбурн настапи со вајлд-карта од организаторите бидејќи моментно се наоѓа на 145. место на ВТА ранг листата, а во последните две сезони одигра многу малку натпревари поради хроничната повреда на рамото.

По поразот од Векиќ, се очекува да падне дури на 366. место на ВТА ранг листа. По натпреварот таа беше запрашана дали можеби ова и беше последен настап во Мелбурн, Шарапова не беше сигурна.

– Не знам, навистина не знам. Бев многу среќна што се најдов тука во главната ждрепка благодарение на организаторите кои ми доделија специјална покана и да бидам дел од овој турнир. Навистина ми е тешко да кажам што ќе се случи во следните 12 месеци – изјави Шарапова.

Прочитајте и...  ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Адвокатот кој два пати го одлагаше Брегзит ќе го брани Манчестер сити

Слободен печат

Родителите на Србинот кој прифати да игра за Косово добија отказ од работа

Слободен печат

Слика на Арсенал која ќе ви ги разубави денот: детето не знаеше кај да оди (ФОТО)

Слободен печат

ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Слободен печат

Ѓорѓев останува во Грасхоперс до 2022 година

Слободен печат

Црвен картон за расизмот во Германија

Слободен печат

Остави Коментар

4 × четири =

Прочитај повеќе

Трите причини поради кои Чави не ја прифати понудата на Барселона

Слободен печат

Ѕвездите на ПСЖ го навлекоа бесот на јавноста: Пијани и полуголи само еден ден по поразот од Борусија (ВИДЕО)

Слободен печат

Казната на Сити може да го врати Пеп Гвардиола во Барселона

Слободен печат

Идеалниот тенисер според Надал: Бекендот на Ѓоковиќ, форхендот на Федерер… (ВИДЕО)

Слободен печат

Стерлинг го запали алармот во Мадрид: Се сликаше во дрес на Реал

Слободен печат

Парите го вртат светот: Лигата на шампионите со повеќе натпревари во иднина

Слободен печат