5 C
Скопје

Северина позираше во поинакво издание од вообичаеното, но дали откри со кого поминува време во Сплит?

Северина веќе неколку месеци е во родната Хрватска, од каде редовно објавува фотографии на нејзиниот инстаграм – профил, а со својата последна објава само уште еднаш ја потврди титулата модна икона.

Instagram

Имено, популарната пејачка избра впечатлива лежерна комбинација за прошетка покрај сплитскиот брег.

Таа овој пат се одлучи за бели панталони со разнобоен џемпер во риги, а комбинацијата ја надополни со крзнени нараквици, очила и дизајнерска чанта со мотив „Бамби“, со потпис на модната куќа „Живанши“.

Instagram

Се вели дека нејзиниот избор е „must have“ капут, кој е задолжително модно парче за сите дами кои ги следат трендовите, а инаку се смета за модна класика.

А, кога станува збор за обувки, Северина никогаш не разочарува, а оваа комбинација ја надополни со црни војнички чизми, кои се сметаат за тренд број еден оваа сезона.

Прочитајте и...  Дали Меган Маркл навистина го откри полот на бебето со овој детаљ?

Иако фановите беа љубопитни, Северина не откри со кого го поминува времето во Сплит.

Поврзани вести

Вака живее денес Сузан Бојл: На сметката има милиони, го смени изгледот и не сака да се мажи

Слободен печат

Чајот од оригано идеален за ублажување на кашлица и искашлување на слузта

Слободен печат

Дневен хороскоп за 27 февруари: Денеска никој нема да остане рамнодушен на вашиот шарм

Теодора Циклевска

Виц на денот: Ѕвезда

Слободен печат

На денешен ден – 27 февруари

Слободен печат

ВОЗНЕМИРУВАЧКА СОДРЖИНА I Ловџика на трофеи ја згрози јавноста: На денот на заљубените позираше со убиена жирафа

И.И.

Остави Коментар