Сензационален трансфер во редовите на Јувентус? (ВИДЕО)

„Старата дама“ има план да го ангажира еден од најдобрите европски и светски напаѓачи, членот на Тотенхем, Хари Кејн.

Првите луѓе на италијанскиот фудбалски шампион во летниот преоден рок ќе се обидат да го доведат англискиот репрезентативец.

„Старата дама“ има план да го ангажира еден од најдобрите европски и светски напаѓачи, членот на Тотенхем, Хари Кејн. Пред неколку дена 26-годишниот играч рече дека постои опција да го напушти премиерлигашот и тоа ќе го направи доколку нема подобрување кај тимот.

Според „Трансфермаркт“ моментно вредноста на Кејн е 150 милиони евра и има договор со Тотенхем до 30 јуни 2024 година.

Англичаните не сакаат така лесно да се ослободат од својот играч, според информациите за неговите услуги бараат 105 милиони евра.

Од 2009 година во дресот на Тотенхем играчот досега има учинок од 136 голови во 198 одиграни натпревари.

Прочитајте и...  Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Прочитај повеќе

Тампа Беј по вторпат го освои Стенли купот (ВИДЕО)

Слободен печат

Ливерпул со пресврт го совлада Арсенал, Жота дебитираше со гол

Слободен печат

Корона криза во Серија А, дури 14 члена на тимот на Пандев се позитивни

Слободен печат

Проблеми за Премиер лигата, десет случаи на коронавирус

Слободен печат

Ансу Фати: Го живеам својот сон, играм со Меси

Слободен печат

Најдобриот косовски фудбалер ќе игра против Македонија, се опорави од коронавирусот

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Граѓаните“ го известија Наполи дека се откажаа од Кулибали

Слободен печат

Ролан Гарос: Успешен старт на Надал и Серена Вилијамс

Слободен печат

Последен обид на Манчестер јунајтед да дојде до потписот со Џејдон Санчо

Слободен печат

Бартомеу наскоро си заминува од Барселона, верификувани потписите за негова смена

Слободен печат

Меси му ја зеде титулата на Роналдо, Аргентинецот е највреден спортист за спонзорите

Слободен печат

Коста доби идеален партнер во нападот на Атлетико: Еден тепа, а другиот гризе

Слободен печат