Се препорачува: Ова треба да го направите 3 минути по туширањето

Туширањето влијае на нашата кожа која бара правилна нега. Затоа е многу важно да пронајдете рутина што ќе му одговара на вашето тело.

Редовното чистење и хидрирање е еден од начините како би требало да ја третирате кожата.

Но ако имате други проблеми со кожата, вашите дневни ритуали можеби ја уништуваат, а воопшто да не сте свесни за тоа.

Многу жени прават една грешка по туширањето и така си ја уништуваат кожата.

Работата е во тоа што предолго чекаат за да нанесат хидратантна крема или воопшто не ја нанесуваат.

По туширањето порите се шират. Важно е водата да се задржи во телото со нанесување на хидратантна крема 3 минути по туширањето. Ако чекате подолго од три минути, вашата кожа ќе ја изгуби влагата.

Затоа секогаш чувајте хидратантна крема во вашата бања и нанесете ја откако ќе се истуширате за да имате здрава и хидрирана кожа.

Прочитај повеќе

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат

Водителката на временска прогноза со интересна маска за заштита, но сите гледаат во бујното деколте! (ФОТО)

Слободен печат