СЕ ОГЛАСИ И ВУЧИЌ: Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон! (ФОТО) – Слободен печат
ВестиРегион

СЕ ОГЛАСИ И ВУЧИЌ: Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон! (ФОТО)

Благодарност до сите доктори и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои изразија загриженост за мојата здравствена состојба, пишува Вучиќ.

По хоспитализацијата и проблемите со здравјето, претседателот на Србија, Александар Вучиќ, преку порака на социјалните мрежи им се заблагодари на сите во ВМА кои се грижеле за неговата здравствена состојба.

„Благодарност до сите доктори и на вработените во ВМА. Им благодарам на сите кои изразија загриженост за мојата здравствена состојба. Веќе од понеделник ќе бидам во полн работен погон“, напиша Вучиќ.

Српскиот претседател вчера бил примен на Воено-медицинската академија (ВМА) поради кардиоваскуларни проблеми.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close