Сампдорија го претстави Ди Франческо – Слободен печат
СпортФудбал

Сампдорија го претстави Ди Франческо

Поранешниот тренер на Рома, Еузебио Ди Франческо, од денеска е нов тренер на Сампдорија.

Ди Франческо се наоѓаше пред преземање на клупата на Севиља, и беше поврзуван со уште неколку клубови но на крајот ја избра Сампдорија со која потпиша тригодишен договор.

– Ди Франческо беше најдобар избор за да ја реализира нашата цел, постојан напредок и развој на Сампдорија – изјави Масимо Фереро, претседателот на Сампдорија.

Покрај Ди Франческо во игра за тренерската функција во Сампдорија беше и довчерашниот тренер на Милан, Џенаро Гатузо.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close