Tag : сампдорија

Спорт Фудбал

Марота најави голем пресврт, што ќе биде со Лаутаро?

Слободен печат
Интер вчера славеше против Сампдорија со резултат 2:1, стрелец на вториот гол беше Лаутаро Мартинез, за ​​кој се зборува скоро секојдневно околу неговата иднина. И...
Спорт Фудбал

На Интер му беше доволно едно полувреме за триумф (ВИДЕО)

Слободен печат
Интер на домашен терен со 2:1 ја совлада Сампдорија во рамките на 26. коло од Серија и остана во трката за титулата. Тимот на Конте...
Спорт Фудбал

Серија А во мат позиција, сега во Сампдорија четворица позитивни на корона

Слободен печат
Денешниот ден наместо да биде ден за надеж за фудбалските фанови бидејќи се очекуваа резултатите од тестовите на ковид-19, се претвори во кошмар. Прво Торино...
Спорт Фудбал

Фудбалерите не се машини за да ги палите и гасите како вие сакате

Слободен печат
Сите национални првенства во Европа освен тоа во Белорусија, се суспендирани поради пандемијата на коронавирусот, но се бара начин како и дали да продолжат. УЕФА...
Спорт Фудбал

Нови четири играчи на Сампдорија позитивни на коронавирус

Слободен печат
Уште четири фудбалери на калчолигашот се позитивни на коронавирус, тие се Омар Коли, Албин Екдал, Антоњино Ла Гумина и Мортен Торсби, како и клупскиот доктор...
Ви Препорачуваме Спорт Фудбал

Коронавирусот одложи три натпревари во Серија А!

Слободен печат
Одложени се три натпревари во најквалитетната италијанска фудбалска лига поради епидемијата на коронавирусот, како и сите спортски настани во регионот на Ломбардија и Венето. Премиерот...
Спорт Фудбал

Елмас e шестиот Македонец со погодок во Серија А! (ВИДЕО)

Слободен печат
Конечно го дочека и тој момент, Елиф Елмас го постигна првиот гол во најсилната италијанска фудбалска Серија А. Елиф Елмас е шестиот Македонец кој реализираше...
Спорт Фудбал

Лацио е во страшна форма, хет-трик на Имобиле! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во рамките од 20. коло на стадионот „Олимпико“ во Рим составот на Лацио убедливо славеше против Сампдорија со резултат 5:1. Еден од најзаслужните за победата...
Спорт Фудбал

Не помага ниту Ибрахимовиќ, Милан си тера по старо (ВИДЕО)

Слободен печат
Златан Ибрахимовиќ на својот прв официјален натпревар во дресот на Милан не постигна погодок, односно „росонерите“ пред полни трибини на „Сан Сиро3 одиграа само 0:0...
Спорт Фудбал

Какво „Ел Класико“, сите зборуваа за „небесниот“ скок на Роналдо! (ВИДЕО)

Слободен печат
Sвездата на Јувентус, Кристијано Роналдо, уште еднаш го воодушеви фудбалскиот свет со своите вештини. На ден кога се очекуваше сите да зборуваат за „Ел Класико“,...