• сампдорија

Легендарниот Фабио Кваљарела објави крај на кариерата

Италијанскиот ветеран, Фабио Кваљарела објави крај на кариерата откако во изминатите неколку месеци не успеа да пронајде ангажман по заминувањето од Сампдорија. 40-годишниот Кваљарела беше слободен играч откако му заврши договорот со Сампдорија, но не доби ниту една понуда која што би го мотивирала да продолжи, па така се збогуваше со играњето фудбал. „Принуден сум …

Легендарниот Фабио Кваљарела објави крај на кариерата Read More »