Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО) – Слободен печат
ЕспресоШоу биз

Ремиксот на Cyrillic за евровизиската Proud предизвика интерес и на најголемиот музички канал (ВИДЕО)

Оваа верзија на Proud е опишана како „вистинско освежување“ и „летен хит“ од фановите на deep house музиката. Погледнете...

Македонскиот бенд Cyrillic направи ремикс на песната Proud со која во Тел Авив не претстави Тамара Тодевска, а песната сега е објавена и на YouTube каналот CDeep, канал кој важи за еден од најголемите музички канали за Deep House музика.

Автори на оригиналот се Дарко Димитров, Роберт Билбилов и Лазар Цветкоски, на текстот Коста Петров, а новиот ремикс звучи сосема поинаку од оригиналот. Да се потсетиме оригиналот го доби првото место од стручното жири на Евросонг.

Оваа верзија на Proud е опишана како „вистинско освежување“ и „летен хит“ од фановите на deep house музиката. За неполни 24 часа песната достигна 19.000 прегледи на YouTube.

 

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close