Пуштен за сообраќај патот Берово – Кочани

Фото: МИА

Од 19.45 часот е пуштен за сообраќај регионалниот пат Берово – Кочани, поточно од Смојмирската крстосница кон Кочани, соопшти вечерва Авто мото сојузот на Македонија.

Овој патен правец од попладнево беше затворен за сообраќај поради намалена видливост од пожар.

Видео на денот