„Пукаат“ од сексипил: 5 НАЈЕРОТИЧНИ хороскопски знаци - Слободен печат

„Пукаат“ од сексипил: 5 НАЈЕРОТИЧНИ хороскопски знаци

Секоја личност има по некој адут кој ја прави посебна. Го има и секој хороскопски знак. Тој адут не мора да биде поврзан со изгледот туку тоа може да биде некоја особина која кај одредени знаци особено е нагласена.

Се смета дека овие 5 знаци ги краси исклучителен сексипил.

Овен – само нивната самоувереност е доволна за да ве хипнотизира. Нивната енергија пулсира во секакво опкружување. Кога би биле боја, би биле црвена. Доволно…

Бик – вибрираат сензуалност додека се брутално искрени. Изгледаат префинето, гестикулациите им се секогаш адекватни. Исполнети со еротски искри, поткрепени од изразено либидо. Премногу едноставни, а грандиозни. Само биковите.

Лав – нагласена гордост, верба во себе – а пргави, храбри и меки. Навистина е симптатично да се биде во нивно друштво бидејќи вибрираат прекрасна енергија, најчесто екстровертни, лесно комуницираат. Плус, лавови се.

Прочитајте и...  Ирина Шајк ја отвори душата: О, Боже, не знам што да правам, се распаѓам…

Шкорпија – најзаводливиот и настраствениот знак во Зодијакот. Па како да не биде секси? Сериозно. Сите се согласуваат за шкорпиите.

Стрелец – иновативни, креативни, но и резервирани. Со тоа ја одржуваат љубовната тензија и делуваат како „магнет“. Нивниот сексипил е тотално транспарентен и стрелицте ќе ви покажат и докажат дека посветеноста е секси. Што повеќе?

Водолија – возбудливи и автентични. Привлекуваат со својата неконвенционалност. Нивниот сексипил е во невообичаеноста. Ќе ви покажат како изгледа вистинско длабоко взаемно „поврзување“ еден со друг. Секси.

Прочитај повеќе

Брајант и Коелјо заедно пишувале книга за децa: Кога слушнал дека загинал, писателот решил сѐ да избрише

Слободен печат

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Слободен печат

Нејзиното лице е сто проценти пластика: Фановите шокирани од изгледот на славната русокоса (ФОТО)

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Слободен печат

Ирина Шајк ја отвори душата: О, Боже, не знам што да правам, се распаѓам…

Слободен печат

Зошто не ги покрила со косата? Розга настапуваше со фластери на ушите! (ФОТО)

Слободен печат

Остави Коментар

three × 5 =

Прочитај повеќе

Славните дами воодушевија: Најубавите аутфити од доделувањето на MAC наградите (ФОТО)

Слободен печат

Ја нарекуваат Хулк во сукња: Еве зошто Наталија посакала токму вака да изгледа! (ФОТО)

Слободен печат

Не знаете каде на зимување? Ова е најдоброто луксузно скијачко одморалиште во Швајцарија!

Слободен печат

Топ 5 фризури кои ќе доминираат во 2020 – Толку женствени и елегантни! (ФОТО)

Слободен печат

Наташа Беквалац на црвениот тепих во краток сако-фустан, а сандалите се посебна приказна

Слободен печат

Лорен Дрејн е најзгодната медицинска сестра на светот (ФОТО)

Слободен печат