25 C
Скопје

ПСЖ со понуда до Арсенал за Обамејанг

Еден од најдобрите напаѓачи во Премиер лигата има договор со „топчиите“ до 30 јуни 2021 година..

Како што пренесуваат француските медиуми, париските „светци“ имаат понуда за услугите на интернационалецот од Габон. Играчот сонува да биде на големата сцена, но Арсенал веќе три години е надвор од Лигата на шампионите.

ПСЖ има план да го обезбеди потписот на Пјер-Емерик Обамејанг чиј договор со Арсенал трае до 30 јуни 2021 година. Изворот вели дека играчот е подготвен да го напушти клубот од „Емирати“.

Воедно францускиот шампион има намера да го откупи договорот на Мауро Икарди кој е позајмен од Интер кој исто така заедно со Барселона е во трката за Обамејанг.

Од 2018 година е една од најголемите ѕвезди во екипата од Северен Лондон, постигнувајќи 61 гол во 97 натпревари.

Според „ле10спорт“, ПСЖ верува дека може да го ангажира Обемајанг од 36 до 45 милиони фунти во текот на следното лето.

Поврзани вести

ОДИМЕ НА ЕВРОПСКО: ФФМ ја промовираше навивачката химна

Слободен печат

Марковски уште три, Хорват уште две години во тимот на Металург

Слободен печат

Пуштени во продажба влезниците за ЕП 2022, навивајте за ракометарите за само 14 евра

Слободен печат

Реал подготви 80 милиони евра за Милинковиќ-Савиќ

Слободен печат

Најстарата жена на светот се откажа од носење на олимпискиот оган

Слободен печат

Реал ќе извиси, Левандовски гледа кон Премиер лигата

Слободен печат

Остави Коментар