18 C
Скопје

Tag : Пјер-Емерик Обамејанг

Спорт Фудбал

ФОТО: Играчот на Арсенал Обамејанг хоспитализиран поради маларија!

Слободен печат
Фудбалерот на Арсенал, Пјер-Емерик Обамејанг е хоспитализиран во Лондон откако беше утврдено дека тој заболел од маларија за време на престојот во Габон, каде имал...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Арсенал „тоне“, автогол на Обамејанг, Џака доби црвен картон!

Слободен печат
Арсенал повторно ги разочарува своите навивачи откако на својот „Емирати“ стадион загуби и од Барнли со 0:1. Ова е многу загрижувачки за лондонскиот клуб кој...
Спорт Фудбал

Погба: Направив глупава грешка, можеби сум малку уморен!

Слободен печат
Играчот за врска во Манчестер јунајтед, Пол Погба уште еднаш ги разочара навивачите на „црвените ѓаволи“, а во дербито од седмото коло во Премиер лигата...
Спорт Фудбал

ВИДЕО: Обамејанг за триумф на Арсенал против Манчестер јунајтед!

Слободен печат
Последен пат „топчиите“ го освоија „Олд Трафорд“ на 17 септември 2006 година кога славеа исто така со 0:1 во рамките од Премиер лигата. Вечерва Арсенал...
Спорт Фудбал

Обамејанг откри зашто ја одби Барселона и остана во Арсенал

Слободен печат
Речиси сите најголеми фудбалски екипи летово се обидоа да дојдат до неговиот потпис, а меѓу нив најупорна беше Барселона која остана без главен напаѓач по...
Спорт Фудбал

Обамејанг верен на Арсенал, сака да стане легенда на „топчиите“

Слободен печат
Обамејанг во Арсенал пристигна пред нешто повеќе од две и пол години од Борусија Дортмунд, а денеска на радост на навивачите на „топчиите“ конечно стави...
Спорт Фудбал

Одличен старт на Арсенал, Вилијан и Габриел за „самба“ во Лондон! (ВИДЕО)

Слободен печат
Во Лондон на стадионот „Крејвен Котеџ“ официјално започна 29 сезона во Премиер лигата, на првиот натпревар Арсенал како гостин убедливо славеше со 0:3 над Фулам....
Спорт Фудбал

Обамејанг е блиску до нов договор со Арсенал!?

Слободен печат
Како што информираат британските медиуми, Пјер-Емерик Обамејанг (31) е блиску до продолжување на соработката со „топчиите“. Напаѓачот има важечки договор со екипата на Арсенал до...
Спорт Фудбал

Обамејанг ја спаси сезоната за Арсенал, му го донесе ФА купот (ВИДЕО)

Слободен печат
Заслугите за рекордниот 14. трофеј во ФА Купот, а прв за менаџерот Микел Артета, му припаѓаат на двојниот стрелец Пјер-Емерик Обамејанг. Одличниот напаѓач два пати...
Спорт Фудбал

Претставен новиот домашен дрес на Арсенал! (ВИДЕО)

Слободен печат
„Топчиите“ во сезоната 2020/2021 ќе влезат со значително различен дрес во однос на претходните години… „Адидас“ на играчите на Арсенал им подготви прилично интересен дизајн...