ПСЖ сепак со најсилниот тим против Аталанта во ЛШ

Француските медиуми најавуваат добри вести за повредата на Килијан Мбапе.

Францускиот репрезентативец се повреди пред недела за време на финалето од Лига Купот против Сент Етјен. Прогнозата на докторите е дека нема скршеница на ногата, туку само истегнување на лигаментите на стопалото и препорачаа мирување од три недели, што значеше дека Мбапе ќе го пропушти четвртфиналниот дуел против Аталанта кој треба да се игра на 12. август.

Но, вечерва француските медиуми најавуваат пресврт со состојбата со Мбапе и тврдат дека тој ќе биде на списокот на тренерот Томас Тухел за натпреварот протит Аталанта. „Лекип“ тврди дека рехабилитацијата оди според предвиденото, дури и подобро и токму затоа Мбапе се очекува да биде во првиот тим на ПСЖ кој во Лисабон ќе игра против Аталанта.

Прочитајте и...  Џо Харт го очекување на нов ангажман ги шокира фановите со својот изглед (ФОТО)

Прочитај повеќе

Интер и Јунајтед нови четвртфиналисти во Лига Европа (ВИДЕО)

Слободен печат

Тошевски потпиша за албанскиот шампион Тирана

Слободен печат

Манасков најдобар стрелец во контролниот меч за Веспрем

Слободен печат

ЛШ: Реал без Бејл против Манчестер сити! (ФОТО)

Слободен печат

Лига Европа: Копенхаген без проблеми, елиминиран Волфсбург! (ВИДЕО)

Слободен печат

РК Тинекс Пролет: Скопје, Маврово, па атак на место во плејофот!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Подготвени за фудбал: Играчите на Македонија ЃП негативни на Ковид-19!

Слободен печат

Арда Туран се врати во клубот каде што ја почна кариерата (ВИДЕО)

Слободен печат

Тимот на најголемите промашувања во Премиер лигата (ФОТО)

Слободен печат

Македонец на врвот на Европа: Тричковски пред Левандовски, Халанд, Имобиле..!

Слободен печат

Тенисерка го прекрши протоколот на турнирот во Палермо (ВИДЕО)

Слободен печат

Младите „штркови“ почнаа со подготовки за новата сезона

Слободен печат