Привлечната тенисерка која мамеше во Париз ќе игра на „Австралија опен“! (ФОТО)

Една од најпривлечните тенисерки на белиот спорт, ќе игра по вторпат на АО и ќе се обиде подалеку од второто коло во кое испадна минатата година.

Британската тенисерка пристигна на годинешниот прв грен слем турнир сезонава 2020, „Австралија опен“, кој официјално ќе започне на 20. јануари, иако во изминатиот период проблем на организаторите им направи лошиот воздух.

Кети Бултер своето доаѓање во Мелбурн со фотографија го потврди на нејзинот Инстаграм профил.

View this post on Instagram

👋🏼 @australianopen

A post shared by Katie Boulter (@katiecboulter) on

Една од најпривлечните тенисерки на белиот спорт, инаку 128. рангирана на ВТА листата, ќе игра по вторпат на АО и ќе се обиде подалеку од второто коло во кое испадна минатата година.

Минатата година ја обвинуваа дека мамеше на грен слем турнирот „Ролан Гарос“ во Париз поради 23.000 илјади евра.

Беше вистинска „мистерија“ на ждрепката во Париз, на чиј турнир таа најави дека нема да настапи, но сите беа зачудени кога забележаа дека ќе игра против Дона Векиќ, иако имаше проблем со повреда на грбот.

Едно од објаснувањето лежи во тоа дека Бултер го направи тоа само да ги земе парите, дури и да не одигра меч.

View this post on Instagram

Just me, in my happy place 🙋🏼‍♀️💖 #tb

A post shared by Katie Boulter (@katiecboulter) on

Прочитајте и...  Нема да има тенис годинава

Прочитај повеќе

Бартомеу: Барса нема да банкротира во јуни!

Слободен печат

Кога има волја, има и начин: Тренирање кошарка во својата соба! (ВИДЕО)

Слободен печат

Голем гест: Компани ќе им исплати на соиграчите во Андерлехт!?

Слободен печат

Македонскот шампион немаше среќа на подготовките: Дарио Ивановски од Кенија во изолација

Благоја Георгиевски

„Дрим-тимот“ на Анчелоти, без Кристијано Роналдо! (ФОТО)

Слободен печат

За време на полициски час, ограбен екс играч на Партизан! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Светска шампионка во пливање нема симптоми, но има позитивен тест на коронавирус!

Слободен печат

Уште еден месец без фудбал во Германија

Слободен печат

Штербик ја заврши кариерата поради коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат

Јувентус со три опции за Кристијано Роналдо

Слободен печат

Кои се највредните фудбалери тинејџери

Слободен печат

Сексапилна кошаркарка му пркоси на коронавирусот: Валентина бара совет за лето (ФОТО)

Слободен печат