Природна инфузија за вашето тело, направете ја веднаш! (РЕЦЕПТ) - Слободен печат

Природна инфузија за вашето тело, направете ја веднаш! (РЕЦЕПТ)

Дали сте љубител на домашните сокови? Постојано ги консумирате и се прашувате дали се тие доволно полни со витамини?

Пригответе сок кој ќе биде вистинска инфузија за вашето тело. Вкусен, здрав и го одржува вашето општо здравје на завидно ниво, а воедно можете да го консумирате во неограничени количини.

Што ви е потребно?

– 1 килограм цвекло

– 1 килограм морков

– 1 килограм јаболко

– 500 грама мед

Изрендајте ги сите состојки, ставете ги во еден сад, додадете го медот и промешајте. Смесата оставете ја да отстои 24 часа.

Потоа истиснете го сокот и процедете, можете да употребите најобична цедалка или медицинска газа.

Бидејќи од овој сок можете да пиете неограничено, сега ви останува само да уживате во него.

Прочитајте и...  Како да се храните доколку имате покачен холестерол: Пржената храна ви го загрозува здравјето

Прочитај повеќе

Дизни потврди дека ќе се прави нова верзија на Бамби!

Слободен печат

Скромниот Бред Пит носел ознака со своето име „за секој случај“!

Слободен печат

Лудите диети на славните: Како слабееле Калас, Бајрон, Кафка…

Слободен печат

Овошје со најмногу и најмалку калории

Слободен печат

5Г ТЕХНОЛОГИЈА: Штетна по здравјето на луѓето или нуди подобри услови за живот?

Слободен Печат

Кралицата трипати се дотера во исто палто

Слободен печат

Остави Коментар

7 − four =

Прочитај повеќе

Елен Деџенерис по смртта на Брајант: Живејте секој миг!

Слободен печат

Братот на Ники Минаж силувал дете од 11 години: Реакцијата на раперката ја налути јавноста, а монструмот е осуден на 25 години затвор

Слободен печат

Мекгрејди: Коби секогаш ми зборуваше дека сака да умре млад и да стане бесмртен (ВИДЕО)

Слободен печат

Наши миленици: Ари и Луна

Слободен печат

Кејт Мидлтон едвај ја задржа сукњата на себе: Во последна минута избегна катастрофа! (ФОТО)

Слободен печат

15 гастрономски тајни на најдобрите готвачи во светот

Слободен печат