Пријател на Тања Савиќ со трогателни и шокантни изјави за брачниот живот на пејачката, додека таа ги заштитува децата

тања савиќ
ФОТО: Инстаграм

Драмата во домот на Тања Савиќ не запира, иако по скоро една година разделба, таа е повторно со синовите Максим и Ѓорѓе. Имено, нејзиниот сè уште законски сопруг Душан Јованчевиќ неодамна се обратил до медиумите со обвинение дека Тања му брани контактот со децата и презентирал преписка во која синовите се жалат на нивната мајка и тврдат дека се наводно незадоволни со неа, пренесува „Kurir“.

„Уживам со моите деца и тоа е единственото нешто што ми смета. Не ме интересира Душан“, рекла Тања, која не го крие гневот кон сопругот. „Тој се рекламира во медиумите, а не е јавна личност, дури ми се јави и мене. Не сакам да му давам значење на таков човек. Докажав која сум и што сум и тоа ми е важно, тој не ме интересира“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

„Јас не сакам да бидам дел од тоа. Не сакам ова да продолжи повеќе, ми се гади од сè. Излегувам во јавноста како некоја озборувачка и не сакам така. Само сакам да бидам задоволна со моите деца и сега уживам во нив“, рекла Савиќ, која не крие дека им забранила на децата да имаат контакт со нивниот татко.

„Не сакам да се занимавам со Душан. Децата не се во контакт со него затоа што тогаш се многу подобри и помирни. Веднаш штом ќе слушнат од него, тие стануваат агресивни и почнуваат да фрлаат работи низ куќата. Засега им негирав никаков контакт со него затоа што тоа е најдобриот начин, а детскиот психолог ме советуваше да го сторам тоа“, рекла таа.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

Пријател на Тања Савиќ решил да излезе во јавноста и да открие што наводно доживеало пејачката од нејзиниот сопруг Душан Јованчевиќ.

„Душан е наркоман кој лошо се однесуваше и ја тепаше Тања! Со нејзините пари купуваше опијати! Иако таа заработуваше за живот и го издржуваше тој коњ, тој ја претепа по настап! Таа еднаш доцнеше 15 минути за дома, а тој и удри шлаканица! Гледав многу вакви сцени со свои очи“, изјавил Бане Џокиќ, пријател на Тања, за „Informer“.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by TANJA SAVIC (@tanja_savic_private)

„Пациентот ја исмеваше! Знам дека по еден настап на сплавот, тој ѝ ги зеде сите пари ѝ ја фрли гола и боса на улица! Потоа тој избега во Сремска Митровица кај своите роднини се додека не се смири ситуацијата. Патем, Душан има пари од Австралија, но чуваше сè. Тој рече дека не му паднало на памет да ги троши своите пари во Србија и дека ќе ја однесе Тања во Австралија доколку таа не направи никаква кариера тука“, додал пријателот на пејачката.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by PRess Serbia (@pressserbia)

„Тој ѝ забрани да се дружи со колегите, дури и да контактира со нејзините родители и сестра. Таа немаше храброст да се оддалечи од него. Ме обвини дека ѝ ги земав парите од „Јутјуб“. Секако дека не го сторив тоа. Престанавме да се дружиме поради него, бидејќи тој ѝ бранеше сè“, заклучува Бане.

Конечно заедно: Тања Савиќ во прегратка со синовите

Видео на денот