9 C
Скопје

Пресечен меѓународен шверц на хашиш

Денеска полицијата прекина уште еден канал за меѓународен шверц. Станува збор за хашиш, кој од Албанија преку Македонија требало да заврши во Турција. Полиција каналот го пресекла на граничниот премин Деве Баир, а приведен е и албански државјанин. Од МВР повеќе детали најавуваат за утре.

Прочитајте и...  Атанасоски: Новите партии во бугарскиот парламент ќе бидат внимателни со „тргање на ветото“

Поврзани вести

Канада забрани извоз на дронови во Турција

Слободен печат

Бајден: Мирните протести се разбирливи, но нема оправдување за насилството

Слободен печат

Најмалку 20 загинати во автобуска несреќа во Перу

Слободен печат

ВИДЕО: Убиен ученик, ранет полицаец при пукање во средното училиште Остин-Исток Магнет во Ноксвил

Слободен печат

Ќе се согорува ли отпад на нивите зад Железарница?

Југослава Дуковска

Македонски и математика – по пет часа неделно

Михаило Донев

Остави Коментар