Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Една од најпознатите српски пејачки, Сека Алексиќ одлучи да го смени животот од корен, вклучувајќи го и својот визуелен идентитет.

Имено, пејачката длабоко навлезе во верата, па сега се кае поради големиот број тетоважи на своето тело, на кои беше горда на времето.

Читајќи разни православни книги, таа дознала дека тетоважите го сквернават телото и дека се своевиден демонски печат. Со други зборови, за верниците тетовирањето претставува грев, па сега сака да ги отстрани, односно, да ги избрише со помош на ласер триболите што ги има на рацете, арапските букви на левата плешка, како и кинеските по должина на ‘рбетот.

 

View this post on Instagram

 

Moje ☀️

A post shared by SEKA ALEKSIĆ (@seka_aleksic) on

Како што нагласи, дополнителна причина е и тоа штокога ќе остари, тие тетоважи нема да изгледаат убаво како сега, со што се согласуваат сите.

Прочитајте и...  Разговор со д-р Коста Цветковиќ: Сè што треба да знаеме за бенките

Поврзани вести

Три хороскопски знаци студени како мраз: Ќе ви го скршат срцето без размислување

Слободен печат

Броиме калории: Дали ајварот ќе ве здебели?

Слободен Печат

Научник намерно се заразил со корона по вторпат: Ги проучил антителата, а заклучокот не е многу оптимистичен

Слободен печат

Како старата правосмукалка да ја претворите во нова: Потребен ви е само картонот од кујнските бришачи!

Слободен Печат

ВИДЕО: Општа тепачка на летот за Порторико: Жена предизвика тепачка поради кавга околу заштитните маски

Слободен печат

Никол Португалски провоцира: Дали пораките и фотографиите од нејзиниот Инстаграм се упатени кон Бред Пит?

Слободен Печат

Остави Коментар