Tag : бришење

Магазин Магазин слајдер Сцена

Познатата српска пејачка ги брише тетоважите: Ќе се изненадите која е причината за оваа нејзина одлука! (ФОТО)

Васко Спасоски
Една од најпознатите српски пејачки, Сека Алексиќ одлучи да го смени животот од корен, вклучувајќи го и својот визуелен идентитет. Имено, пејачката длабоко навлезе во...
Вести Регион

Рама не се откажува: Денеска ќе ги избришеме изборните коалиции

Слободен печат
Албанскиот премиер Еди Рама од собраниската говорница порача дека денеска заеднички дадениот глас во Собранието ќе биде на потребната страна на историјата овозможувајќи отворени изборни...
Вести Свет

Фејсбук отстрани двa милијарди лажни профили и над три милијарди содржини

Слободен печат
Социјалната мрежа Фејсбук од април до септември годинава отстранила 3.2 милијарди лажни содржини, како и милиони статуси со насилство врз деца и самоубиства, се вели...
Вести Свет

Голема акција на Фејсбук: Отстранети над три милијарди лажни профили

Слободен печат
Од Фејсбук соопштија информираа дека од октомври минатата година до март годинава, биле идентификувани и отстранети повеќе од три милијарди лажни профили, што е двојно...