Пожарот кај Охрид се уште е активен, заседава и Кризниот штаб – Слободен печат
Хроника

Пожарот кај Охрид се уште е активен, заседава и Кризниот штаб

Се уште беснее големиот пожар кој синоќа избувна кај селото Опеница на патот Охрид-Ресен.

Гори нискостеблеста шума на непристапен дел од планината, а пожарот го гаснат десетмина пожарникари и  припадници на Македонски шуми.

Гаснењето е отежано поради непристапниот терен за противпожарните возила, а Кризниот штаб бара решение.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close