Повреден 41-годишник при изведување на градежни работи во Крњево

Градежништво/ Фото: Слободен печат/Архива

Четириесет и едногодишниот С.Ѓ. се здобил со телесна повреда при изведување на градежни работи на објект на фирма од Кавадарци, во атар на кавадаречкото село Крњево. За ова денеска информираше портпаролот на СВР Велес, Верољуб Додевски.

– Ова вчера е пријавено во ОВР Кавадарци, а се случило на 9 јули околу 8.30 часот. Повредениот бил пренесен во болницата во Кавадарци за укажување на медицинска помош, појасни Додевски.

Бил извршен увид на местото на настанот.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот