Постхумниот албум на Леонард Коен на прво место на светските топ листи - Слободен печат

Постхумниот албум на Леонард Коен на прво место на светските топ листи

Постхумниот албум „Thanks for the dance” на Леонард Коен дебитирал на првото место на топ-листата на најдобри албуми во неговата родна Канада.

Албумот се најде на првите места на топ-листите на најдобрите албуми во Белгија, Данска, Германија, Холандија, Норвешка и Швајцарија, пишува Курир.рс.

Леонард Коен е една од најдолговечните културолошки икони на модерната историја, а неговата музика, поезијата и прозата, продолжуваат да имаат влијание и да ја инспирираат публиката ширум светот.

Прочитај повеќе

Совршен протеински појадок: Печено авокадо со јајце и сланина

Слободен печат

Поддршка за Меган и Хари: Останете силни. Милиони луѓе ве поддржуваат!

Слободен печат

Спорт по породувањето: Кога да почнете и со кои активности?

Слободен печат

Водич за совршено перење на облека

Слободен печат

Потврдено: Жените со тежок карактер се попаметни

Слободен печат

Изгледот на вашето тело зависи од месецот на раѓање: Тајната за виткост е едноставна!

Слободен печат

Остави Коментар

two × 2 =

Прочитај повеќе

ИНТЕРВЈУ со Весна Петрушевска: Ова е ера на полусветови и полуписмени суштества

Хороскоп за 22 јануари – Погледнете што ве очекува оваа среда!

Еспресо

Виц на денот: Историја

Слободен печат

Што открива вашиот омилен моден додаток за вас

Слободен печат

Памела Андерсон се омажи по петти пат, тајна свадба со Џон Питерс

Слободен печат

ЧУДО ОД ВЕНЧАНИЦА: Фустанот за анонимна клиентка од Абу Даби содржи 200.000 „Сваровски“ кристали (ВИДЕО)

Слободен печат