После Бабунски, и Ашковски позитивен на ковид-19!

фото: facebook.com/pg/fcbotosani

В сабота (7 ноември) Ботошани во рамките од 10 коло во најсилниот романски шампионат ќе му гостува на ФКСБ или клуб подобро познат како Стеауа.

Како што информираат тамошните медиуми во составот на Ботошани за тој дуел нема да биде нашиот Стефан Ашковски кој е позитивен на ковид-19.

А покрај нашиот играч позитивни на коронавирусот се уште тројца негови тимски колеги.

Вториот Македонец во Ботошани, Давид Бабунски во претходниот период исто така беше позитивен на коронавирусот, но тој успешно се опорави и сега повторно тренира со клубот.

Моментно на табелата во романското првенство води У. Крајова со 24 бодови, пред ФЦСБ (кој има четири победи по ред) кој е на втората позиција (21), додека Ботошани е осмопласиран (11 бодови).

Видео на денот