ПОРАКА ОД БИВШИОТ: Не размислувајте што сака, туку решете го проблемот

Речиси и да нема човек на светот кој не се соочил со порака или повик од бившиот партнер по раскинувањето.

Во ваква ситуација треба самите да бидете свесни што сакате и очекувате и да процените какви компликации може да донесе вашиот одговор.

Ако сте добиле порака од поранешното момче, имате две опции:

Расчистете ги нештата

Имајте предвид дека можеби и му е здодевно и затоа ви пишал. Затоа не треба да трошите многу време за размислување што сака од вас, туку директно прашајте.

Игнорирање

Имате целосно право да ја игнорирате пораката од бившото момче, особено ако сте свесни дека тоа може да ве изнервира, повреди или на каков и да е начин да влијае врз психичкото здравје. Ако врската завршила цивилизирано, можете да се обидете да одговорите на најпријателски начин, но нема да направите грешка ако воопшто не пишете, ако не го сакате тоа.

НЕ ОТКРИВАЈТЕ ГИ ПРЕД ПРИЈАТЕЛИТЕ: Овие нешта треба да останат меѓу вас и партнерот

Прочитајте и...  Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Кралот на високите потпетици порачa: Ова е единствениот модел на сандали кој ви е потребен ова лето! (ФОТО)

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

Спречете појава на вагинални инфекции – Никогаш не облекувајте се пред убаво да се избришете по туширањето

Слободен печат

Во служба на убавината – Соодветна храна и многу вода помагаат да имате убава и сјајна коса

Слободен печат

Изуми што го променија светот: Го сакате пивото и не можете без ви-фи? Заблагодарете им на овие жени!

Слободен печат

Кејт Мидлтон откри што ѝ било најтешко во екот на пандемијата

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Опасните жени се секогаш посебни: За фаталната Југословенка мечтаеле сите, а поминала голгота

Слободен печат

Драгана Велковска: Сите отворени прашања поврзани со луѓето, животните и животната средина се приоритет

Јасмина Кантарџиева Димков

Необичен метод со обична четка: Ослободете се од целулитот во само неколку потези!

Слободен печат

Најактуелната борба во овој период – Еве како да ја спречете појавата на целулит

Слободен печат

Мислела дека ја болат бубрезите, а таа всушност се пораѓала

Слободен печат

Сања и Ирис, дуо „Инфинитас“: Разновидноста ги прави нештата попривлечни и интересни

Јасмина Кантарџиева Димков