Полицијата со превентивни активности за побезбеден сообраќај во Делчево

Фото: МВР

Превентивни активности на МВР за побезбеден сообраќај денеска беа преземени од полициска станица Делчево.

Денеска (18.09.) на повеќе локации во Делчево полициски службеници од Полициската станица од општа надлежност Делчево, реализираа превентивни активности од областа на безбедноста во сообраќајот, а под мотото – ,,Вози одговорно -стави појас“ и „Сите ние сме пешаци“.

За време на превентивните активности, на граѓаните покрај непосредните укажувања за важноста од стриктно почитување на сообраќајните правила и прописи, им беа делени и летоци со едукативна содржина, изработени во соработка со Републичкиот совет за безбедност на сообраќајот на патиштата. Целта на активноста беше да се зголеми севкупната безбедност во сообраќајот на патиштата.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот