11 C
Скопје

Tag : Делчево

Вести Македонија

Црвен крст – Делчево со донација за основното училиште и детската градинка во Македонска Каменица

Слободен печат
Црвен крст – Делчево со донација за основното училиште и детската градинка во Македонска Каменица. Донацијата се состои од средства за хигиена и сликовници наменети...
Хроника

Претреси во Делчево – група малолетници фалсификувала пари

Слободен печат
На 25.11.2020 од страна на А.К. од Пехчево околу 19.30 часот е пријавено кривично дело „фалсификување на пари“ од чл.268 од КЗ. Имено А.К. ,...
Хроника

Тешка сообраќајка на патот Делчево – Македонска Каменица, еден возач починал, другиот е хоспитализиран

Слободен печат
Тешка сообраќајна несреќа при директен судар на две возила – „волво” и „цитроен”  се случи синоќа околу 20.45 часот кај месноста Баткова Чешма на регионалниот...
Вести Македонија

Две воспитувачки и едно дете од градинка во Делчево се заразени со коронавирус, 35 деца заминуваат во изолација

Слободен печат
Триесет и пет дечиња од Делчево кои посетуваат градинка, заминуваат во изолација, откако кај две воспитувачки и едно од децата во градинката „Весели Цветови” е...
Вести Македонија

Антикорупционерите повторно со апел да се избегнуваат агенциите за привремени вработувања

Лука Андреев
Директор на јавно претпријатие во Делчево си ја вработил ќерката, па заработи прекршочна пријава. Антикоруциската комисија, постапувајќи по случајот, утврди дека како орган треба да...
Вести Македонија

Невладина организација бара отворање ковид пункт за тестирање во Делчево

Слободен печат
Невладината организација „КХАМ” од Делчево преку петиција бара отворање пункт за тестирање за Ковид-19. За таа цел, како што информираше програмскиот координатор Зоран Биковски, веќе...
Хроника

Во пожар изгоре штала во населба Милково Брдо во Делчево

Слободен печат
Во пожар кој се случил утрово два часа по полноќ, изгоре помошен објект-штала со поголема количина сено во делчевската населба Милково Брдо. Пожарот веднаш бил...
Вести Македонија Слајдер

Покрената петиција против лицето кое изврши обљуба врз жена од Делчево, се бара максимална казна

Слободен печат
Група граѓани од Делчево започнаа петиција против 24 годишно лице од Делчево кое изврши чин на обљуба врз жена, минатата сабота. Тие ги повикаа граѓаните...
Вести Македонија

ВИДЕО | Градоначалникот на Делчево го осуди силувањето во градот: Делчево не е и не смее да биде сцена од холивудски хорор филмови

Слободен печат
Продолжуваат реакциите со осуда, по силувањето кое в сабота се случи врз жена од Делчево. Осуда за монструозниот чин, денеска изрази делчевскиот градоначалник Горан Трајковски,...
Вести Македонија

Два нови случаja на ковид-19 во детска градинка во Делчево: Две негувателки позитивни, во изолација одат и 10 деца

Слободен печат
Два нови случаја на ковид-19 се регистрирани во детската градинка „Весели Цветови” во Делчево. Според информациите од градинката, станува збор за две негувателки од објект...