Tag : Делчево

Хроника

Почина возач на комбито кое го блокираше патот Делчево – М.Каменица

Слободен печат
 Почина возачот на возилото комби кое застранило од регионалниот пат Делчево – М.Каменица и притоа предизвикало застој на сообраќајот. Од Итната медицинска помош информираат дека...
Вести Македонија

По еден месец Делчево денеска без ниту еден новозаболен од Ковид-19

Слободен печат
Надлежните од Здравствен дом Делчево информираат дека по 14 август 2020 година, кога се појави првиот позитивен случај на Ковид-19, ова е прв пат да...
Вести Македонија

Случај кој ги вознемири жителите на Делчево: Животно спакувано во кутија и оставено до контејнер

МИА Агенција
Животно спакувано во кутија оставено до контејнер во Делчево. Ваква е денеска глетката на паркингот зад зградата кај Здружението на пензионери во Делчево. Револтиран граѓанин...
Вести Македонија

Во Делчево седум нови случаи на Ковид-19, најмногу во источниот дел

Слободен печат
Со седум нови случаи, Делчево е лидер по бројот на новозаболени од Ковид-19 во источниот дел на земјата. Случаите како што информираат надлежните од делчевскиот...
Вести Македонија Слајдер

„Гласен Текстилец“: Конфекции од Делчево исплаќале плати под минималната на вработени кои користеле владини анти-ковид мерки

Слободен печат
Вработени во приватни текстилни конфекции во Делчево добиле паричен надомест под минималната плата за периодот додека ги користеле владините мерки во борбата за спречување на...
Вести Македонија

Уште осум новозаболени од Ковид-19 во Делчево

Слободен печат
Зголемениот број пациенти со симтоми на Ковид-19 за време на празничниот викенд, денеска резултираше со осум нови случаи во Делчево. Надлежните од Здравствениот дом информираат...
Вести Македонија

Десет нови случаи на ковид -19 во Делчево

Слободен печат
Со десет нови случаи на Ковид-19, Делчево денеска се најде меѓу градовите со најмногу заболени од коронавирус. Новите случаи како што информираа од делчевскиот здравствен...
Вести Македонија

Три лица заразени со ковид-19 во Делчево, сите се асимптоматски

Слободен печат
Со три нови случаи Делчево и денеска е на листата на градови со пораст на заболени од вирусот Ковид-19. Според информациите од делчевскиот Здравствен дом,...
Вести Македонија

Во Делчево и Берово повторно нови случаи на Ковид-19

Слободен печат
Делчево и Берово повторно се најдоа на листата на градови каде денеска е регистриран пораст на позитивните случаи со Ковид-19. Делчево предничи со пет нови...
Вести Македонија

Награди за најубаво уреден двор во Делчево

МИА Агенција
Објавени имињата на добитниците на наградите кои учествуваа на конкурсот за избор на најубаво уреден двор како дел од кампањата „За поубаво Делчево”. Како што...