Погледнете како преполната загребска Арена во еден глас со Лепа Брена ја пееше „Југословенка“ (ВИДЕО)

Лепа Брена синоќа пред преполната загребска Арена изведе некои од своите најголеми хитови, меѓу кои беше и песната „Југословенка“.

Загрепска ,,Арена“ беше преполна, а сите во еден глас го пееја нејзиниот хит ,,Ја сам Југословенка“.

Интересно е што публиката ги пееше едногласно сите нејзини песни, а ,,Арена Загреб“ направи неколку видео материјали од концертот, пласирани на нивниот ЈуТјуб канал.

Брена одбележа 35 години од својата кариера.

„Јас сум веројатно последната Југословенка. И да, јас сум носталгична, бидејќи тоа беше време кое мене како уметник ме издигна, време во кое функционираше законот и правото, и време кога сите бевме во подобра економска, социјална и општествена ситуација. Кога императив ни беше да се забавуваме, а не да преживееме. И доколку ме прашате, ДА, јас и понатака во срцето сум Југословенка“, изјави Брена.

Прочитајте и...  НОСЕТЕ ГИ БЕЗГРИЖНО! Еве како да ги спречите проблемите со кожата на лицето поради носењето маска на високи температури

Брена синоќа во Загреб настапи прв пат по десет години, а поради големиот интерес организаторите додадоа уште еден концерт кој ќе се одржи вечерва, 15 декември.

Прочитај повеќе

Пуштена за сообраќај делницата Штип-Крупиште

Слободен печат

Свежа кожа – ново лице: Жолт индиски пилинг од куркума кој длабински ја чисти кожата за само 20 минути

Слободен печат

Прекумерното потење во топлите денови може да ве доведе до непријатна ситуација – Еве како да го спречите!

Слободен печат

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат