Почина првиот медиумски работник од Ковид-19 во земјава

Почина првиот медиумски работник во земјава како последица на коронавирусот, јавуваат албанските медиуми. Станува збор за 44-годишниот Бекин Бајрамоски од струшкото село Лабуништа

Бајрамоски работел во локалната телевизија „Спектра“ во Лабуништа, со што бројот на починати во ова село се искачи на 16.

Денеска во земјава министерот за здравство Венко Филипче потврди дека се регистрирани 67 нови случаи на коронавирус и еден починат.

Прочитајте и...  Во Хонг Конг се забранува политичка активност за студенти и ученици

Прочитај повеќе

Грчките демонстранти ја нападнаа полицијата, во тензична атмосфера донесен законот за јавни собири (ВИДЕО)

МИА Агенција

Мајка херој: Пред да загине во пожар – го фрли од тераса тригодишниот син, го фати маринец и го спаси (ВИДЕО)

Слободен печат

Седум судански министри поднесоа оставка

Слободен печат

Дел од Карпош утре без вода

Слободен печат

Шекеринска: Ние не плаќавме за стиропори кои глумат мермер, напротив решивме парите да заминат во малите бизниси

Слободен печат

Моќно торнадо ја погоди Минесота, настрада маж кој работел во гаража (ВИДЕО)

Марина Дамческа

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Врховниот суд на САД донесе важна одлука против Трамп поради која тој збесна

Слободен печат

Кучиња откриваат коронавирус во Обединетите Арапски Емирати

Слободен печат

СЗО ја поддржа теоријата за пренос на коронавирусот преку аеросоли, дадоа нови насоки

Слободен печат

Брнабиќ: Со мирни протести го покажуваме демократскиот капацитет

Слободен печат

Митрески: Нашиот план е до 2024 година да отвориме околу 80 отсто од поглавјата со ЕУ

Слободен печат

Мицкоски: Ние се бориме против оние кои го хушкаат народот за да си делат тендери, да возат „мајбах“

Слободен печат