Почина мајката на славната пејачка Селин Дион

Терез Дион и нејзиниот сопруг, позади себе оставиле бројно потомство. Селин Дион, верувале или не, има уште 13 браќа и сестри.

Мајката на славната пејачка почина во својот дом опкружена со семејството и пријателите.

Терез Дион, мајката на познатата пејачка Селин Дион, почина на 92-годишна возраст.

Точната причина за смртта не е позната за јавноста, но Клодет, постарата сестра на Селин, рекла дека минатата година нивната мајка се соочувала со тешки здравствени проблеми. Го губела помнењето, видот и слухот ѝ се оштетиле, пишува NY Post.

Терез Дион и нејзиниот сопруг, позади себе оставиле бројно потомство. Селин Дион, верувале или не, има уште 13 браќа и сестри.

„Мамо, многу те сакаме. Вечерашниот концерт ти го посветувам на тебе и ќе пејам со целото црце“, напишала на француски и англиски на својот инстаграм-профил пејачката вчера.

Прочитајте и...  Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Терез Дион не била позната само поради тоа што била мајка на славната пејачка. Таа имала своја емисија за готвење на француската телевизија TVA до 2002 година.

Таа ја основала и фондацијата „Maman Dion“, која на почетокот на секоја училишна година овозможувала училишна опрема и облека за децата на кои им е потребна помош.

Прочитај повеќе

Емотивно видео од најмалата ќерка на Коби Брајант: Тато секогаш ќе те сака!

Слободен Печат

Актерите од „Игра на тронови“ ќе станат родители: Оваа серија дефинитивно ни донесе многу среќа! (ФОТО)

Слободен Печат

Бред Пит проговори за врската со манекенката Никол: Конечно се чувствувам сакан!

Слободен Печат

Убавината скапо ја чинела, поради силните третмани косата ѝ опаднала, бубрезите ѝ откажале, а починала во болки!

Слободен печат

Рита Ора со провокативни комбинации прошета во Милано: Пејачката ги истакна атрибутите и засени манекенките! (ФОТО)

Слободен Печат

„Како се сакаа две будали“: Емотивна љубовна приказна на најубавата глумица на поранешна Југославија

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Разговор со Елена Тодоровска, портретист: Секој портрет е приказна сама за себе  

Ј.К.Д

Да не сте ни помислиле на вашето куче или маче да им давате од оваа храна!

Слободен печат

Седум вида на млеко кои не сте знаеле дека постојат, а направени се од билки!

Слободен Печат

Пет важни работи за менопаузата што секоја жена треба да ги знае

Слободен печат

Многу нејзини колешки ги „проголтаа“ годините: Сопственичката на хитот „Boys, Boys, Boys“ и на 52 години е „бомба“ (ФОТО)

Васко Спасоски

Секое јадење ќе го направите повкусно со советот на Џејми Оливер

Слободен печат