Почина Игор Спасов: Водителот на култната емисија е пронајден мртов во својот стан во Нов Белград!

Игор Спасов (60), автор на култната емисија „Повикајте 92“ за црна хроника, денес беше пронајден мртов во својот стан во Нов Белград.

Како што пишува Курир.рс, на телото немало видливи повреди. Според првичните информации, водителот починал во сон. Неговите пријатели велат дека последните денови не се жалел, но дека неодамна имал инфаркт и дека имал проблеми со срцето.

Спасов живеел на релација Прага-Белград, беше професор на факултетот во Прага каде предаваше монтажа.

Спасов од 1982 година до 1986 година студирал на чешката филмска и ТВ академија ФАМУ. Во 90-те станал познат како автор и водител на култната емисија за црна хроника „Повикајте 92“ на Радио-телевизија Белград.

После долгогодишната работа во РТС, тој преминал на БК телевизија каде ја направил и водел емисијата „Експиријум“.

Прочитајте и...  Јапонски метод против мрзливост: Доволна ви е само 1 минута дневно!

После гасењето на БК ТВ тој заминал во Чешка.

Од 2012 година до 2014 година беше уредник и продуцент на телевизијата Метропол од Прага. Таму беше автор на емисијата „Ја сакам Прага“, како и емисиите за црна хроника.

Во 2014 година во Прага ја основал приватната продукција „Експиријум“. Минатите години предавал на меѓународниот филмски конзерваториум.

Прочитај повеќе

Што се случува тука? Српската пејачка Милица Павловиќ го прослави роденденот, гушкајќи и бакнувајќи го Аца Лукас! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Научниците објаснија зошто мораме да носиме маски и направија нивно рангирање од најлоши до најдобри (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Повеќе не живеат во Лос Анџелес – Меган и Хари повторно се преселија во нова вила до уште попознати соседи

Слободен печат

Копија на мама: Манекенката Катарина Ивановска објави фотографија од својата ќерка Кира! (ФОТО)

Васко Спасоски

Турскиот заводник го чека првото дете со сопругата, а се шпекулира дека за време на бременоста ја изневерил со колега

Слободен печат

Годините не и можат ништо, таа буквално плени: Дамата со најголема насмевка и харизма во Холивуд! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Северина позира на лулашка, а со бикините сокри само тоа што мораше! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со години се бореше со тежината: Кели Озборн ослабе речиси 40 килограми! (ФОТО)

Слободен печат

Жешката Никол Шерзингер сакаше да го покаже зајдисонцето, но погледот ќе го фокусирате на нешто друго! (ФОТО)

Васко Спасоски

Со овој раствор ќе си ги спасите растенијата кои почнале да венеат: Феноменален трик од искусни билкари!

Слободен печат

Девојката на Луис Хамилтон, бујната Викторија се соблече скроз гола! (ФОТО)

Васко Спасоски

Супер бабичка: Погледнете како му се одмаздила на неверниот сопруг (ВИДЕО)

Слободен печат