По 2,6 години затвор за насилниците кои тепаа девојка

Судијката од Основниот суд во Штип, Јулијана Неткова им пресуди по 2,6 години затвор на двајцата штипјани, кои брутално тепаа нивна сограѓанка. Тие претходно ја признаа вина и се извинија за чинот кој го направија.

Настанот се случил пред во јануари годинава. Девојката беше натепана во влез на зграда во Штип. МВР веднаш по објавата на видеото на социјалните мрежи ги идентификуваше насилниците и ги приведе.

Видео на денот