Пет фризури за оваа есен: Добредојдовте назад 60-ти! (ФОТО)

Кога завршува летото, многу жени одлучуваат да направат нешто со косата, малку поради промена, а малку и за да ја освежат по летните жештини, кога косата е изложена на штетни фактори како што е УВ зрачењето.

Фрузурате е исклучително важен фактор за целокупниот изглед, одлуката за промена не треба да се носи од денес за утре, па можеби затоа уште сега е идеално време да проверите какви фризури ќе се носат оваа есен и да се одлучите која е најдобра за вашиот изглед.

1. Слоевита фризура од 70-те

Фризурата која според стручњаците ќе биде најпопуларна оваа есен е верзија на популарната фризура од 70-те која вклучува шишки и слоевито шишање, помалку разбушавена коса која без многу напор изгледа гламурозно.

Комбинацијата на прамени кои го обликуваат лицето и слоевито шишаната коса овозможуваат волумен .Исто така, оваа фризура е лесна за одржување.

2. Странични шишки

профимедиа

Оваа есен ќе биде сезона на шишки, а предвид доаѓаат оние кои го прекриваат челото и оние на страна. Најпопуларни ќе бидат во стилот на ѕвездата од 1960-те Бриџит Бардо. Тие шишки одговараат на секаков облик на лице.

3. Боб со остар пресек

View this post on Instagram

Wool

A post shared by Karolina Ościk-Alama (@cajmel) on

Секако дека ниту оваа есен нема да помине без една од најпопуларните фризури во изминативе години. Величествениот боб е секогаш тука, а верзијата која ќе се носи оваа есен е боб со остар пресек. Прецизниот пресек и должината до вилица ќе бидат огромен хит, но сигурни сме дека и другите верзии на боб ќе имаат свое место помеѓу есенските хитови.

4. Пикси

профимедиа

Љубителките на кратка коса и оваа есен нема да згрешат со пикси фризурата. Доколку ви треба инспирација, погледнете како оваа фризура ја носеше ретро иконата Миа Фароу, а благодарение на слоевите волуменот постојано ќе е присутен.

5. Класична фризура до клучната коска

Косата шишана со должина до клучната коска која го обликува лицето е класик кој останува популарен и во претстојната сезона. Се работи за фризура која е идеална за оние жени што сакаат пократка коса, но не премногу. Клучот на оваа фризура е во едноставноста. Се одликува со меки краеви и слоеви кои постигнуваат волумен.

Прочитајте и...  Познатата водителка вежбаше пред Влада и ги покани политичарите на тренинг (ФОТО)

Прочитај повеќе

Јапонски научници тврдат: Кога сте опкружени со дрвја се полните со енергија и се подмладувате!

Слободен Печат

Почина „Мама Рамбо“, мајката на Силвестер Сталоне

Слободен Печат

Фаталната Саманта од „Сексот и градот“ зад себе има три пропаднати брака, а љубовта на својот живот ја најде по 60. година

Слободен печат

Разговор со Маргарита Арсова, координатор на „Синедејс“: „Филм на секое платно“ ги оживува старите заборавени кинолокации во Скопје

Јасмина Кантарџиева Димков

Водич за зимница: Стари рецепти од нашите баби за најдобри домати, пиперки и кисели краставички

Слободен Печат

Пријателките од „Пријатели“ на доделувањето на „Еми“: Цимерки сме од 1994 година!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Марк Ентони изнесе непознат детаљ за Џенифер Лопез: Таа сакаше да се прикрадува и да ги прислушува своите вработени

Слободен Печат

Дали може симптомите на ковид-19 да се појават и веднаш да исчезнат?

Слободен печат

Што кога на децата им е досадно? Еве неколку предлози

Слободен печат

Осум знаци на усните што ја откриваат здравствената состојба – од дијабетес до болести на црниот дроб

Слободен печат

Дневен хороскоп за 22 септември: Верувајте во себе и покажете им на сите дека знаете што сакате

Слободен печат

Виц на денот: Корона

Слободен печат