Пендаровски до Тамара: Вие сте наши победници! 

Претседателот Стево Пендаровски на својот Фејсбук профил и честиташе на нашата претставничка на Евровозија, Тамара Тодевска, која синоќа во Тел Авив го освои осмото место.

„Честитки #TeamTamara, покажавте и докажавте дека секој вреди макотрпно да се бори за своите соништа, вие сте наши победници! Вчера ни ја донесовте Евровизија дома, заедно пеевме и го споделивме успехот, а граѓаните на Република Северна Македонија се горди на вас! Оставивте трајна вредност, песна посветена на секоја жена! Се гледаме наскоро, да ги споделите од прва рака впечатоците од импресивниот настап, напиша Пендаровски на Фејсбук.

Нашата претставничка Тамара Тодевска со песната Proud („Горда”), се пласираше на осмото место на 64. издание на избор за песна на Евровизија, со што го освои највисокиот пласман на земјава досега на Евросонг.

Прочитајте и...  Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Четири успешни приказни со пораки за безбедност на работното место – Заштитата е на прво место! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Десет брилијантни писатели на кои им била ускратена Нобеловата награда!

Слободен Печат

Нашминкајте се во стилот на 60-те за само 5 минути: Убавината на најженствената доба! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Вистинска магија додека се движите: Здолништата со реси се враќаат во мода!

Слободен Печат

Која храна што ја јадат луѓето може да ја јаде и вашето куче?

Слободен Печат

Виц на денот – Пари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Короната ја уби романтиката: Нема туристи, па нема ни работа за градителите на гондоли во Венеција

Слободен печат

Нов тренд кај идните невести: Дали ова ќе биде главниот аксесоар на венчавката? (ФОТО)

Слободен Печат

Виц на денот – Внуци

Слободен печат

Романски чевлар направи чевли со број 75 кои би помогнале во социјалното дистанцирање! (ФОТО)

Слободен Печат

1.000 Пепелашки: На Хвар наместо туристи осамнаа 1.000 изгубени чевли (ФОТО+ВИДЕО)

Слободен печат

Виц на денот – Притисок

Слободен печат