Педесетгодишник со пиштол пукал на свадба

Педесетгодишник со пиштол пукал на свадба

Педесетгодишен жител од селото Боровец при семејна веселба неовластено пукал со пиштол, што легално го поседувал.Полицијата, како што соопшти денеска СВР Охрид, Н.С. (50) го привела на 9 август во 23 часот и 30 минути во Полициската станица во Струга.

Пиштолот му бил одземен од полицијата и по целосно документирање на настанот против Н.С. ќе биде поднесена соодветна пријава.

Прочитајте и...  Македонија лидер во регионот по употреба на платежни картички

Прочитај повеќе

Шекеринска: Десетина дена пред нападот во Собранието ќерката на Дурловски ми седеше во скут додека и читав приказна

Слободен печат

Четврти ден протести во Бугарија: Демонстрантите бараат оставка од Владата и јавниот обвинител

Слободен печат

Заев: Со седење дома на ден на избори, помага само да се врати режим

Слободен печат

Мицкоски: Нудиме 1.000 решенија за 1.000 проблеми

Слободен печат

Спасовски и Филипче во Куманово: На 15 јули гласајте за сигурно здравство

Слободен печат

Еколошка катастрофа: На Арктикот истекле 45 тони гориво

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

МЗ: Изминатиот период се набавени 12 амбулантни возила и 13 нови возила за домашно лекување (ФОТО)

Слободен печат

Лагите и конспирациите за Ковид 19, не ја поштедија ни починатата 24 годишна девојка од Тетово

Мирослава Бурнс

Сопругата на Пендаровски ќе биде во избирачки одбор за гласање на заразени од коронавирусот

Слободен печат

Мицкоски: Народот одлучува за каква иднина ќе има, во каква држава сакаме потомци да живеат

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со коронавирусот во светот

Слободен печат

Имунологот Јанковиќ: Ова не го очекувавме во Србија, ова е борба за опстанок

Слободен печат