Пандев: Ми беше чест да победувам со тебе

Холанѓанецот Весли Снајдер вчера одлучи на 35-годишна возраст да стави крај на успешната фудбалска кариера.

Веднаш по неговата одлука да замине во пензија, Снајдер доби игромен број на честитки за одличната кариера , а една од тие е и од капитенот на македонската репрезентација, Горан Пандев.

Пандев и Снајдер заедно настапуваа во Интер кога италијанскиот тим триумфира во Лигата на шампионите.

„Ми беше чест да играм и да победувам со тебе, пријателе“, му порача Пандев на поранешниот соиграч.

Прочитајте и...  ЛУД РУСИН: Пред “Делиите“ се појави со шал на Партизан (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Барселона ја користи кризата во Сити, на лето носи екстра засилување

Слободен печат

ТРАГЕДИЈА: Девојче почина на трибините на „Алијанц“ Арената во Минхен

Слободен печат

Вардар меле се пред себе, ја прекина серијата без пораз на Борец

Слободен печат

Ученикот Лампард поуспешен од учителот Мурињо (ВИДЕО)

Слободен печат

Вардар и Порто во битка за петтото место

Слободен печат

ХАОС ВО АТИНА: Кошаркарски судии нападнати во такси, Ламоника заврши во болница

Слободен печат

Остави Коментар

16 + десет =

Прочитај повеќе

Совршен тренер: Комбинација на Клоп и Гвардиола

Слободен печат

Мислев дека ме бара сопругата, а тоа да ти бил Мурињо

Слободен печат

Идниот тренер на ПСЖ со сигурност ќе биде Италијанец

Слободен печат

Прекрасната ќерка на „Вујо Мајсторе“ (ФОТО)

Слободен печат

Фјури потежок дури 20 килограми од Вајлдер пред бокс мечот на годината (ВИДЕО)

Слободен печат

Барселона со благослов на Ла Лига ги купува натпреварите

Слободен печат