Оваа девојка ќе ја претставува Србија на „Мис на Светот“, Македонија и оваа година без своја претставничка? (ФОТО)

Вчеравечер во Белград се одржа изборот на „Мис Србија“ за 2019 година, а оваа ласкава титула ја понесе атрактивната бринета Андријана Савиќ.

Таа е од Горни Милановац, има 18 години и учи во средно медицинско училиште во Земун.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by MISS SRBIJE 2019 👑 (@andrijana___savic) on

Во слободно време се занимава со спорт и тренира бокс. Таа изјавила дека во иднина би сакала да се занимава со убавина, но и менаџмент.

Инаку нашата земја и оваа година по се изгледа ќе остане без своја мисица, бидејќи Лидија Велковска која ја поседува лиценцата за официјалниот „Мис на Светот“,  не и паѓа на памет да организира избор и да ја избереме најубавата Македонка.

Прочитај повеќе

Историски настан: Астронаутите на Спејсикс и НАСА пристигнаа на вселенската станица (ВИДЕО)

Слободен печат

РЕЦЕПТ: Кифлички со јогурт

Слободен печат

Свештеник одржа миса на Фејсбук, но не забележа дека стиснал погрешно копче (ВИДЕО)

Слободен печат

Ана Николиќ го прифати предизвикот на Цеца: Објави неодолива фотографија од детството!

Слободен печат

Урнебесно! Андрија Милошевиќ ги запали социјалните мрежи со новиот предизвик! (ВИДЕО)

Слободен печат

Не тато, застани немој – Погледнете како овој пензионер и покрај карантинот отиде на кафе – КАКО ГОСПОДИН! (ВИДЕО)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

„Битлси“, Блонди „U2“: Погледнете како би изгледале омотите на славните музички албуми во време на коронавирус! (ФОТО)

Слободен печат

Неверојатно куче посвоило бебе опосум од кое не се одвојува ниту денес (ВИДЕО)

Слободен печат

Убедени се дека така ќе им биде полесно: Истражување открива зошто луѓето изневеруваат

Слободен печат

Анџелина има сериозна здравствена криза? Светските медиуми пишуваат за актерката, причината е тажна, а асистентките се во паника!

Слободен печат

Коронавирусот го откажа и доделувањето на Тони наградите

Слободен печат

Ава Карабатиќ продава разголени фотографии за 50 евра: „Се сликав како се валкам на креветот“

Слободен печат