Општина Кисела Вода потпиша Договор за набавка на „кипер“ - Слободен печат

Општина Кисела Вода потпиша Договор за набавка на „кипер“

Градоначалникот на Општина Кисела Вода, Филип Темелковски потпиша договор со Министерството за локална самоуправа за набавка на товарно возило „кипер” за потребите на општината.

Средствата за набавката ќе бидат обезебедени преку Програмата за рамномерен регионален развој за 2019 година и од буџетот на Општина Кисела Вода. Со ова, како што соопшти прес-службата на Општината, е остварена уште една од заложбите на градоначалникот Темелковски за подобрување на услугите за жителите.

На потпишувањето на договорот присуствуваа министерот за локална самоуправа, Горан Милевски, вицепремиерот Кочо Анѓушев и директорот на Бирото за регионален развој, Рамиз Реџепи.

Прочитај повеќе

Последната порака на Коби Брајант

Слободен печат

На лизгалиште во Битола, со маски

Слободен печат

Видео од местото на несреќата каде Коби Брајант го загуби животот

Слободен печат

Македонците ја добија првата подршка од албанска партија за загарантирани места во албанскиот парламент за малцинствата

Слободен печат

Рама отпатува за Берлин на средба со Меркел,во функција на донаторската конференција за Албанија

Слободен печат

ШОК ВО САД: Во хеликоптерска несреќа загина НБА ѕвездата Коби Брајант

Слободен печат

Остави Коментар

twenty − nineteen =

Прочитај повеќе

Лондон се подготвува в петок да одбележи напуштање на ЕУ

Директорот на СЗО на пат кон Кина поради ширењето на новиот коронавирус

Слободен печат

Откриени администраторот и телефонските броеви на членовите на „Јавна соба”

Слободен печат

НОВА НЕСРЕЌА ВО ИРАН-Се запали патнички авион веднаш по полетувањето

Слободен печат

Израел денеска објави дека за прв пат ќе им овозможи на своите граѓани да патуваат во Саудиска Арабија, под одредени услови.

Слободен печат

Застрашувачки снимки од коронавирусот (ВИДЕО)

Слободен печат