Општина Ѓорче Петров го одбележа Денот на ослободувањето- 14 Ноември

Општина Ѓорче Петров денеска го одбележува ослободувањето на општината. Со положување свежо цвеќе, делегации од општината, им оддадоа почит на борците кои дале живот за слободно Ѓорче.

Градоначалникот Александар Наумоски на фејсбук објави:

„Слободата и државата никој не ни ја подари, сами ја извојувавме и создадовме. Затоа, единствени и сплотени да ја браниме и сочуваме.
Почит за сите загинати борци.
Мои сограѓани, нека ни е честит и вековит 14 ноември-Денот на ослободување на Ѓорче Петров!“

Прочитајте и...  Бејрут: Демонстрантите влегоа во зградата на МНР

Прочитај повеќе

Во Херцег Нови дури 92 проценти помалку туристи од минатата година

Слободен печат

Мета: Време е албанските граѓани да станат господари на својата земја

Слободен печат

Граничната полиција на БиХ спречи 183 мигранти да ја преминат границата

Слободен печат

Во Албанија и денеска високи бројки на новозаразени со Ковид-19

Слободен печат

Повеќе од 30 мигранти спасени во каналот Ла Манш

Слободен печат

Традицијата во чест на „Св. Пантелејмон” и годинава продолжува на Голак

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

ПОЖАР ВО СТАНБЕНА ЗГРАДА ВО ЧЕШКА: Најмалку 10 мртви (ВИДЕО)

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот, досега починале 726.415 лица

Слободен печат

Либанскиот премиер повика на предвремени избори

Слободен печат

Српската дијаспора на протести ширум светот (ВИДЕО)

Слободен печат

Макрон: САД треба да реинвестираат во Либан

Слободен печат

Демонстрантите во Бејрут обесија картонски ликови на премиерот и членовите на владата (ВИДЕО)

Слободен печат