Официјално: Карло Анчелоти ќе го води Евертон! (ВИДЕО)

Карло Анчелоти се врати во Премиер лигата, тој е промовиран како нов менаџер на Евертон, со договор на четири години на „Гудисон парк“.

Италијанецот ќе има задача прво клубот да го одведе на побезбедно место во генералниот пласман од Премиер лигата, моментно е на 16. место со 18 бодови, само три повеќе од Саутемптон кој е во опасната зона на испаѓање.

– Ги гледав перформансите на клубот во последните две недели и видов играчите се способни за добри резултати. Голема заслуга за развојот на тимот има и Данкан Фергусон. Силна организација, силна дисциплина и вистинската мотивација се некои од клучните сегменти во фудбалот и задоволен сум што тој ќе биде дел од соблекувалната со цел екипата да оди напред – рече Анчелоти.

Прочитајте и...  Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

60. годишниот тренер имаше славни моменти во Англија со Челзи со по една титула во Премиер лигата, ФА Купот и ФА Комјунити Шилд.

Во својата тренерска кариера ги водеше уште Баерн Минхен, Реал Мадрид, ПСЖ, Милан, Јувентус, Парма и Реџана.

Прочитај повеќе

Шансите за Ливерпул да дојде титулата се продолжуваат: Премиер лигата повторно одложена

Слободен печат

Дрогба поради скандалозниот предлог: Африка не е лабораторија за тестирање!

Слободен печат

Коронавирусот го нокаутира боксот: Одложен мечот помеѓу Џошуа и Пулев

Слободен печат

Игра за 100 евра, а сега го купи својот клуб и го спаси од банкрот!

Слободен печат

Што се случува кога навивач на Интер ќе се погледне во огледало? (ВИДЕО)

Слободен печат

Клубовите се договорија: Премиер лигата нема да продолжи во мај!

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Француски лекар: Не требаше да се одигра натпреварот Лион-Јуве! (ВИДЕО)

Слободен печат

ХИТ ВИДЕО: На мачката и даде име по голманот на Јувентус и ја научи да брани (ВИДЕО)

Слободен печат

Бил Гејт пред два месеци го предупредил Рафа Надал за коронавирусот

Слободен печат

Светски рекордер уапсен бидејќи не го почитувал полицискиот час

Слободен печат

Грбиќ: Ние луѓето сме вирус на планетата

Слободен печат

Тевез ги нападна фудбалерите: Лицемери, излезете на улица

Слободен печат