Офицерскиот дом во Битола ќе добие нов лик

Секторот за односи со јавност на Општина Битола соопшти дека градоначалничката Наташа Петровска во својот кабинет одржа состанок со претставници на изведувачите, надзорот, како и претставници на НУ Завод и Музеј-Битола за почеток на постапката за реконструкција на Офицерскиот дом во Битола.

Учесниците на состанокот потпишаа договор за почеток на реконструкцијата на Офицерскиот Дом и обнова на овој значаен културно историски објект за градот Битола и за државата, а потоа реализираа и посета на објектот, се наведува во соопштението од тамошната локална самоуправа.

Прочитајте и...  СЗО: Пораст на бројот на заразени по олеснување на мерките, пандемијата не е завршена

Прочитај повеќе

Велика Британија е втора земја во светот со повеќе од 40 илјади смртни случаи од Ковид-19

Слободен печат

Во Италија се зголемува бројот на новозаразени со ковид-19

Слободен печат

Обраќање на Николовски: Сите имаме мајки, роднини и блиски кои може да го загубат животот од овој вирус

Слободен печат

Дневен преглед на состојбата со Ковид-19 во светот

Слободен печат

ВМРО-ДПМНЕ: Троцифрена бројка на заразени, а Филипче и Заев ни велат ја победиле заразата

Слободен печат

Американските милијардери пандемијата ги направи побогати за 565 милијарди долари

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Пекевски: Берово е отворен град за туристите, но секој мора да носи заштитна маска

Слободен печат

СЗО: Луѓето да носат маски од ткаенина на лице, а не медицински маски

Слободен печат

Макрон уште еднаш го повика Иран веднаш да ја ослободи научничката, Фариба Аделхах

Слободен печат

Трет ден по ред Шведска има повеќе од илјада новозаразени

Слободен печат

Канада закрепна од коронакризата: Во мај отворени 289.600 нови работни места

Слободен печат

Венко Филипче: Вирулентноста опаѓа, новите случаи се од 15 семејства, најголемиот дел без симптоми