Офицерскиот дом во Битола ќе добие нов лик – Слободен печат
ВестиМакедонија

Офицерскиот дом во Битола ќе добие нов лик

Учесниците на состанокот потпишаа договор за почеток на реконструкцијата на Офицерскиот Дом и обнова на овој значаен културно историски објект за градот Битола.

Секторот за односи со јавност на Општина Битола соопшти дека градоначалничката Наташа Петровска во својот кабинет одржа состанок со претставници на изведувачите, надзорот, како и претставници на НУ Завод и Музеј-Битола за почеток на постапката за реконструкција на Офицерскиот дом во Битола.

Учесниците на состанокот потпишаа договор за почеток на реконструкцијата на Офицерскиот Дом и обнова на овој значаен културно историски објект за градот Битола и за државата, а потоа реализираа и посета на објектот, се наведува во соопштението од тамошната локална самоуправа.

Преземањето на оваа содржина или на делови од неа без непосреден договор со редакцијата на Слободен Печат значи експлицитно прифаќање на условите за преземање, кои се објавени на сајтот.

Тагови

Напишете коментар

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Close