Официјално: Серхио Рамос ќе го напушти ПСЖ

фото: EPA-EFE/YOAN VALAT

Првите луѓе на ПСЖ соопштија дека Серхио Рамос од недела повеќе нема да биде играч на францускиот шампион.

Во сабота навечер искусниот шпански дефанзивец официјално ќе се прости од клубот во последното коло од францускиот шампионат против Клермон во Париз.

Пред две недели имаше наводи дека одбранбениот фудбалер ќе остане во редовите на парижаните за двојно поголема плата.

Рамос пред две години пристигна во Париз и потпиша договор на 24 месеци, според кој месечно заработуваше по еден милион евра, односно 12 милиони годишно.

Во текот на кариерата освои четири титули во Лигата на шампионите, исто толку пати беше шампион на Шпанија, а со репрезентацијата беше светски првак и двапати европски првак, додека во дресот на Реал Мадрид беше и светски клупски шампион.

Пукна „бомбата“ во Париз: Галтие потврди, Меси заминува од ПСЖ!

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 60 ДЕНАРИ

Видео на денот