Одлична вест: Мила Рељиќ ќе ја претставува Македонија на Олимписките игри во Париз!

Фото: МОК

Maкедонската таеквондистка Мила Рељиќ освои златен медал и стана Европска клупска шампионка на натпреварувањето во Тирана.

Рељиќ без загубена рунда и со четири победа на првенството во Тирана дојде до победата. Во финалето таа беше подобр од Јулија Шпак од Полска.

Оваа победа на македонската таеквондистка значеше и специјалан покана од ИОК за настап на Олимписките игри во Париз ова лето.

Почитуван читателу,

Нашиот пристап до веб содржините е бесплатен, затоа што веруваме во еднаквост при информирањето, без оглед дали некој може да плати или не. Затоа, за да продолжиме со нашата работа, бараме поддршка од нашата заедница на читатели со финансиско поддржување на Слободен печат. Станете член на Слободен печат за да ги помогнете капацитетите кои ќе ни овозможат долгорочна и квалитетна испорака на информации и ЗАЕДНО да обезбедиме слободен и независен глас кој ќе биде СЕКОГАШ НА СТРАНАТА НА НАРОДОТ.

ПОДДРЖЕТЕ ГО СЛОБОДЕН ПЕЧАТ.
СО ПОЧЕТНА СУМА ОД 100 ДЕНАРИ

Видео на денот