Од плакарот на Анита: Женските чевли не престануваат да чекорат

Дами мои, спакувајте ги вашите нозе во најубавите чевли, во најудобните. Спакувајте ги во чевли меки како памук, нежни како свила, а силни и издржливи како челик.

Женските чевли носат голема тежина, без разлика дали се изработени од кожа, скај, синтетика, превртена кожа… сите подеднакво носат голема тежина. Не менува ништо ниту видот на потпетицата, ниту тоа дали штиклата е тенка или дебела, или пак два или десет сантиметри. Сите носат голема тежина.

Без разлика дали се традиционални, работнички, истрошени, позајмени, модерни или пак екстрамодерни и скапи, сите ја носат таа тежина. И женските влечки носат голема тежина, и патиките, балетанките, еспадрилите, сандалите, сите заедно еден куп тежина.

Тежината всушност настанува од одговорностите, обврските, задачите, проблемите, грижата, посветеноста, мислењето за сè и сешто, широкиот разум, отвореното срце и љубовта која жената безусловно ја дава. Ја дава, ја дели, ја споделува онака… „за џабе“, се расфрла, удоволува секому и задоволува секого. Иако нежни, убави и елегантни, женските нозе и нежните женски стапала трпат огромна тежина. Но не се откажуваат!

Прочитајте и...  Температурата на која ги печете десертите го одредува нивниот квалитет

Многумина не можат да го забележат тоа бидејќи успешно го криеме пакувајќи ги своите стапала во најразлични чевли. Оние „побистрите“ се свесни за тоа. Знаете колкав и каков пат поминале женските чевли? Трнлив, свилен, бодликав, жежок, сув, екстремно влажен… Но повторно чекорат.

Жени мои, чувајте ги своите убави нозе, чувајте ги како златник бидејќи не постои машина која може да ги замени. Не постои машина која толку удоволува, а сепак е насмеана. Не постои нешто толку цврсто што може сето тоа „на грб“ да го поднесе како нив.

Дами мои, спакувајте ги вашите нозе во најубавите чевли, во најудобните. Спакувајте ги во чевли меки како памук, нежни како свила, а силни и издржливи како челик. Спакувајте ги во модерни чевли, во фраерски обувки, чевли кои ви се по ќеф, и за очите и за душата.
Изберете чевли што „ќе паднат“ во сечие око, нека ги забележат сите, го заслужиле тоа.
Нека маршираат тие згодни нозе по улиците, нека оставаат траги вашите чевли, да ги видат сите, нека лупаат по асфалтот да ги слушнат сите! Нека маршираат како и досега, цврсто и гордо и никогаш нека не се откажуваат.

Прочитајте и...  Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Прочитај повеќе

Нема да ја препознаете: Пејачката и водителка, Бојана си го смени имиџот! (ФОТО)

Васко Спасоски

Детаљ број еден за ова лето: Најженствениот моден додаток! (ФОТО)

Слободен печат

Татко и син: Ова е доказ дека крвта не е вода, погледнете го синот на Вељко Ражнатовиќ! (ФОТО)

Васко Спасоски

Кејт Мидлтон ужива статус на миленичка во кралското семејство – Но, на еден член сепак подрага му е Меган!

Слободен печат

Жешко лето: Гласајте за најсекси бикини на македонската естрада! (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова идеја за ова попладне: Кремаста и лесна пилешка салата – Нема да можете да престанете да ја јадете! (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Стефан од „Некст тајм“ за ова лето ќе ви препорача: На гравче во Жван, на пливање во Љубаништe! (ФОТО)

Васко Спасоски

Обидете се да ослабете со „Војничка диета“

Слободен печат

Беше една од најпосакуваните актерки во Холивуд, а по турбулентниот брак со Стивен Сегал стана непрепознатлива! (ФОТО)

Слободен Печат

Рамо до рамо со Ирина Шајк: Синот на Елизабет Харли е sвезда на новата модна кампања (ВИДЕО)

Слободен печат

Неверојатна атлетичарка која ќе ве воодушеви со нејзината еластичност и сила! (ВИДЕО)

Слободен Печат

Господарка на тетоважите: Има 103 години и е мајстор за тетовирање

Слободен печат