Од црвен тепих во затвор: ПРВИТЕ фотографии од затворот на ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА (ФОТО)

Фелисити Хафман или Линет од „Очајни домаќинки“, ја отслужува затворската казна која е во времетраеење од две седмици. Таа е осудена на затворска казна, бидејќи платила 15.000 долари мито за упис на својата ќерка на престижен факултет во Калифорнија.

Се појавија фотографии на кои 56-годишната актерка шета во надворешниот дел на затворот, во темно-зелен комбилезон и бела капа на главата. Истиот ден во посета и дојде семејството помеѓу кои беше нејзиниот сопруг Вилијам Х. Мејси и ќерката Софија.

Хафман се предаде во вторникот и тогаш започна да ја служи својата двонеделна казна, додека вината ја призна уште во мај. Покрај актерката застанаа и дел од нејзините познати колеги како што се Алек Болдвин и Ева Лонгорија, некогашната колешка од сетот на култната серија.

Прочитајте и...  Манекенката која го носеше називот „Тело“ открива: Еве што „јадев“ за да ја задржам линијата! (ФОТО)

Прочитај повеќе

Пет моќни намирници за неверојатен детокс: Го забрзуваат метаболизмот и ги отстрануваат штетните токсини!

Слободен Печат

Бидете задоволни со својот надворешен изглед: Подгответе уникатен коктел за слабеење од само две состојки

Слободен печат

Застрашувачки фотографии покажуваат како се шират капките од заразените од вирусот ако не носите заштитна маска! (ФОТО)

Васко Спасоски

Наједноставен начин за чистење на семките од вишните или црешите! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Овој јаткаст плод треба да стане дел од вашето секојдневие: Совршен дел од исхраната е и за дијабетичарите!

Слободен Печат

Немате идеја за денешниот ручек? Наш предлог – Мусака со модри патлиџани (РЕЦЕПТ)

Слободен печат

Остави Коментар

Прочитај повеќе

Оливер Драгоjевиќ би му аплаудирал: Слушнете ја „Ноктурно“ во изведба на големиот талент Васил Ангелов! (ВИДЕО)

Васко Спасоски

Солен пилинг за лице и тело кој ќе ви подари младешка и негувана кожа – Направете го сами!

Слободен печат

Дневен хороскоп за 4-ти јули!

Васко Спасоски

Јована Јоксимовиќ се повлекува од тв-екраните… (ФОТО)

Васко Спасоски

Евтин и безбеден лек против шеќерната болест е новото оружје против коронавирусот? (ФОТО)

Васко Спасоски

Нова војна помеѓу Џорџ Клуни и Бред Пит: Се скарале поради колешка, причината е бизарна! (ФОТО)

Васко Спасоски