Tag : Очајни домаќинки

Магазин Магазин слајдер Филм и ТВ

Почина актерка најпозната по улога во серијата „Очајни домаќинки“ (ФОТО)

Слободен печат
Актерката Ширли Најт почина на 83 години во Тексас, јавуваат американските медиуми. Ширли зад себе има успешна кариера, таа има освоено три Еми награди и...
Магазин Филм и ТВ

Од црвен тепих во затвор: ПРВИТЕ фотографии од затворот на ОЧАЈНАТА ДОМАЌИНКА (ФОТО)

Слободен Печат
Фелисити Хафман или Линет од „Очајни домаќинки“, ја отслужува затворската казна која е во времетраеење од две седмици. Таа е осудена на затворска казна, бидејќи...
Магазин Филм и ТВ

15 неверојатни приказни од „Очајни домаќинки”

Ивана Стамевска
Пред точно 15 години на 3 октомври 2004 година, почна да се емитува познатата серија „Очајни домаќинки” на ABC. Фантастичната серија на Марк Чери, кој...